www.alergeny.com.pl

Nie byłoby mobilnego systemu operacyjnego spod znaku Androida, gdyby wcześniej grupa zapaleńców nie rozwijała alternatywnego, otwartego systemu operacyjnego Linux. Jego poszczególne dystrybucje są zamiennikiem dla produktów komercyjnych – szczególnie Windowsa. Bazując na jądrze Linuksa programiści koncernu Google opracowali system operacyjny dedykowany urządzeniom mobilnym, który w swoich początkach wyglądał bardzo niepozornie, aby dziś stanowić pełnowartościowy system o bogatej funkcjonalności i ogromnej elastyczności.

Jak wiemy za klasycznego Linuksa nie trzeba płacić – dokładnie tak samo jest z Androidem. To system ogólnodostępny, z którego mogą korzystać praktycznie wszyscy producenci smartfonów czy tabletów. Kolejne teksty przybliżą czytelnikom wiele innych niuansów związanych z działaniem Androida, tło jego działania i etapy rozwoju.

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że ma on charakter open source, a więc jego sukcesy przyczyniają się do upowszechnienia wolnego oprogramowania w skali dotąd niespotykanej.