W dzisiejszych czasach z Internetu korzystają praktycznie wszyscy, chociaż najwięcej osób stroniących od tego medium znaleźć można wśród seniorów. Każdy wykorzystuje sieć do tego, do czego chce, jednak można wskazać na kilka ogólnych prawidłowości.

Młodzi ludzie najczęściej szukają w sieci rozrywki, czyli filmów, gier oraz muzyki. Są oni również bardzo aktywni na portalach społecznościowych.

Oczywiście, tak jak wszyscy, korzystają oni z Internetu po to, żeby znaleźć interesujące ich informacje z wszelkich możliwych dziedzin. Dla osób w wieku średnim sieć często stanowi narzędzie pracy.

Praktycznie we wszystkich branżach ma to miejsce, chociaż oczywiście w niektórych sektorach Internet jest bardziej potrzebny. Warto zwrócić uwagę, że wraz z upływem czasu zwiększa się również średnia wieku osób grających w gry.

Gracze po prostu dorastają i nie mają zamiaru z tego powodu rezygnować ze swojej ulubionej rozrywki. Niestety, wielu seniorów w ogóle nie korzysta z Internetu, co w pewien sposób ich ogranicza.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.