Nadajnik GPS to dziś bardzo przydatny sprzęt, który to kierowca może wykorzystać na wiele sposobów – na przykład jako narzędzie do nawigacji lub też ewentualne zabezpieczenie się przed kradzieżą, gdyż dzięki nadajnikowi może w zasadzie w każdej chwili monitorować, co dzieje się z pojazdem. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie zamontowanie takiego lokalizatora w naszym samochodzie, gdyż to właśnie od montażu zależy m.in.

jego efektywność i wydajność. Większość nadajników to urządzenia dość małych rozmiarów, dzięki czemu można je zamontować w zasadzie wszędzie, ale eksperci przestrzegają przed tym, aby nie chować ich zbytnio, gdyż to może spowodować problemy w pracy takiego narzędzia. Wskazuje się tu m.

in. wytłumienie sygnału bądź też kłopoty w nawiązaniu łączności z satelitami, co może znacząco wpłynąć na działanie nadajnika. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, aby nie montować takiego lokalizatora w miejscach, które potrafią tłumić sygnał GSM i GPS, a więc chodzi tu przede wszystkim o duże metalowe powierzchnie jak na przykład bagażnik.

Zdaniem ekspertów najlepiej jest zainstalować takie narzędzie gdzieś w obrębie elementów wykonanych z tworzywa skutecznego, a więc na przykład pod siedzeniami w samochodzie czy pod tapicerką. Dobrym pomysłem może być też zwrócenie uwagi na odległość lokalizatora GPS od gniazda zapalniczki, gdzie mogą zostać podłączone różne urządzenia elektryczne, w tym na przykład narzędzie do zakłócania czy zagłuszania sygnału GPS.