Każde dziecko musi przejść przez moment wyżynania się zębów. To też oznacza, że rodzice starają się do tego dobrze przygotować, tak aby sprawić, że ten moment będzie maksymalnie opanowany i będzie się wiązał z jak najmniejszą ilością bólu. Dlatego też, warto wiedzieć, że w każdym domu, w którym znajduje się maluszek, powinien się znajdować gryzak. Wówczas może się okazać, że całe to ząbkowanie będzie mniej bolesne i męczące, a jednocześnie też pomoże w szybszym wyżynaniu się zębów.

Dlaczego to takie ważne?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że gryzaki oferowane są nam w różnym typie. Mamy takie drewniane i plastikowe. Gładkie i ze specjalnymi wypustkami. Takie, które się wkłada do lodówki, aby je schładzać i takie, z którymi się takich rzeczy nie robi.

Jednak najważniejsze jest to, że one wszystkie mają do odegrania tę samą rolę. Podczas gdy dziecko je gryzie, łagodzi ból swędzących dziąseł, a to z kolei przekłada się na to, że to wszystko jest łatwiejsze do zniesienia. Dodatkowo warto tutaj także powiedzieć, że takie gryzaczki z lodówki, schładzają dziąsła, a więc zmniejszają ich stan zapalny i sprawiają, że nie są już takie gorące i opuchnięte. Co więcej, jeśli dziecko będzie miało pod ręką taki gryzak i nauczy się, że przynosi on wytchnienie, będzie istniała szansa, że nie będzie chciało gryźć już niczego innego.

Dlatego też, warto się przyjrzeć jak to wszystko się prezentuje. Co tutaj możemy wybrać, bo wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, który model gryzka może się najlepiej sprawdzić w przypadku naszego dziecka.

Najlepiej mieć kilka

Prawda jest taka, że nie wystarczy, że w naszym domu będziemy mieli tylko jeden gryzaczek. Może się okazać, że w różnych okresach nasze dziecko będzie potrzebowało innego rodzaju ukojenia.

Dlatego też, warto zadbać o to, abyśmy mieli gryzak z wypustkami, jak i taki chowany do lodówki, bo wówczas będziemy mieli większą pewność, że w każdej chwili będziemy w stanie pomóc naszemu dziecku. Będzie ono też mogło samo wybrać, który gryzak w danym momencie jest najbardziej skuteczny i na którym z nich chce się w danym momencie skoncentrować. Warto zobaczyć jakie gryzaki są proponowane dla maluszków. Jedno jest pewne, jest to pozycja obowiązkowa, jeśli chcemy mieć pewność, że skutecznie zmniejszymy dolegliwości naszego dziecka podczas wyżynania się pierwszych zębów.